انرژی درمانی ؟

يه نکته مهم که اينجا بايد بگم اينه که شما به محض اينکه شروع به تحقيقات کنيد با اطلاعات زيادی رو به رو می شين که بعضيهای صحيح و بعضيهای ديگشون (به طور عمدی يا غير عمدی) ناصحيحند. مهم نیست که چقدر آموزش داشته باشیم، اگر ما اجازه می دهیم که استاتیک یا خوردگی به ارتباط ما با منبع منجر شود، ما دسترسی کامل به منابع خود نخواهیم داشت. در این مفهوم میان سیستم درمان پزشکی و سیستم یوگی تضاد وجود دارد.در حالی که در سیستم پزشکی یک ماده خارجی (دارو)کار اصلاحی را انجام می دهد،در سیستم یوگی به این ماده ی خارجی هیچ نیازی نیست. بیماری های قابل درمان با طب سوجوک – در سوجوک تراپی هم مانند سایر مکاتب طب کل نگر این بیماری نیست که مورد درمان قرار می گیرد بلکه بیمار است که تحلیل و بررسی شده و تعادلات ازدست رفته خود را باز می یابد. در واقع، این یک راه خوب برای بی قید و شرط است که انرژی و جنبش آن را تجربه کند. شما می توانید به یک اتاق از مردم راه بروید و در یک لحظه می دانید که در مورد آنها به دلیل یک ارتباط پر انرژی که شما احساس می کنید، بسیار معنی می دهید.

همانطور که شما توجه خود را بر روی انرژی تمرکز می دهید، شروع به نشان دادن خود در اشکال مختلف می کند. شما می توانید به راحتی انتقال آن را با قرار دادن دست های خود بر روی بدن خود احساس کنید، به ویژه اگر آن را به جایی که درد دارید هدایت کنید. انرژی، میشه حس شما. گاهی در ارگان ها کانال های انرژی بسته و مسدود میشه و این موضوع باعث به وجود آمدن اختلال در ارگان میشه که در هر ارگان علائم به صورت متفاوتی بروز میکند.مثلا ممکن است فرد در کبد خود احساس گرفتگی کند و در معده ی خود احساس سوزش داشته باشد که در این صورت باید نقاط انطباقی مخصوص آن ها را در کف دست یا پا فشار دهد یا ماساژ دهد. این زمینه ها اطلاعاتی در مورد وضعیت جسمی، احساسی، روحی و حتی روحی یک فرد ارائه می دهند. توانائی و قدرت های حاصل از فعال شدن انرژی چاکراها، کرامت یا سیدهی(sidhi) نامیده میشود و به معنای قدرت های روحی است.

این شخص در تبلیغات خود ادعای درمانهای معنوی، طب سنتی و اسلامی و کاهش مشکلات روحی را دارد. برخی می گویند علم فارغ از اینکه فقه در آن ورود کند یا نکند روند رو به جلو دارد و سوال اساسی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا فقه حق دخالت در این موضوعات را دارد یا خیر، پاسخ این سوال این است که علم در همه علوم می تواند ورود کند. این برای موفقیت محصول نهایی حیاتی است. اما نمونه های کمیاب تر این سنگ نیز در رنگ های قرمز، سبز و آبی وجود دارند. پوناوالا معتقد است تاریخنگاران مسلمان اتفاق نظر دارند که بحران موجود در این برهه، توسط سه تن از مهاجران مشهور به نامهای ابوبکر و عمر و ابوعبیده جراح برطرف گردید. در ادامه این برنامه، آیت الله فاضل لنکرانی پیرامون اهمیت این قبیل موضوعات که به روز است، به سخنرانی پرداخت و تاکید کرد: برخی اعتقاد دارند که فقه در بسیاری از حوزه های علمی روز نمی تواند ورود کند، به طور مثال علم فرمول تولید سلاح های کشتار جمعی را کشف کرده است. محمود خدادوست افزود: «استانداردهاي خدمات طب سنتي و سوزني تدوين و در آنها مشخص شده چه كسي حق ارائه اين خدمات را دارد و در چه محدودهاي مجاز به فعاليت است.» به گزارش ايرنا، او تأكيد كرد: «اكنون حدود 100 تا 200 نفر در كشور مجوز فعاليت در حوزه طب سنتي دارند، كمتر از 100 نفر مجوز فعاليت در حوزه كايروپراتيك دارند و حدود پنج نفر نيز مجوزناتروپتي (درمان طبيعي) گرفتهاند و هيچ فردي در كشور مجوز فعاليت هميوپاتي، انرژيدرماني و ماساژدرماني ندارد.» اين نخستين باري نبود كه معاون طب سنتي وزير بهداشت و درمان درباره مساله انرژي درماني هشدار ميداد، مهر ماه امسال هم خدادوست در يك توضيح مفصل تر درباره انرژي درماني گفت: رشته انرژي درماني كه از جمله شاخههاي طب مكمل است در ايران مجوز ندارد.

این انرژی حاصل از گرمای سنگ های داغ اعماق زمین است که در نواحی آتشفشانی وجود دارند. اصول دین شیعیان پنجگانهاست و علاوه بر سه اصل دین توحید، نبوت و معاد به دو اصل دیگر یعنی عدل و امامت نیز باور دارند. ما صرف انرژی می کنیم و سپس از طریق غذا خوردن، استراحت، و ورزش نیز شارژ می کنیم. چون پرانای نارنجی دارد و نارنجی کلا آسیب میزند و پرانای تخریبی است، در واقع پاکسازی میکند ولی با تخریب پاکسازی میکند و ممکن است که ارگانهای حساس آسیب ببینند مثلاً اگر روده را با صندل پاکسازی کنیم شخص به اسهال مبتلا میشود چون صندل باعث تخریب میشود. هنگامی که ما در بحران عاطفی یا حتی نزدیک آن هستیم، احساس خستگی می کنیم. از آنجا که تمام قسمتهای بدن را میتوان در کف دست جدا و نشان داد، نهتنها انعکاس تمام قسمتهای بدن در کف دست وجود دارد، بلکه انعکاس ساختارهای متافیزیکی نیز در آن دیده میشود. خستگی حالت پیچیدهای است، زیرا نه تنها مجبور به شناسایی علت آن هستید، بلکه باید برای رفع آن به فکر چاره باشید و وقت بگذارید. از دیگر فواید سنگ نمک ماساژ میتوان به شفافکننده و زیبا کننده پوست اشاره کرد که پوست را جلا میدهد و سلولهای مرده آن را جدا میکند و در نهایت سبب درخشندگی آن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید